دلیل محبوبیت کابینت ممبران سفید طلایی

دلیل محبوبیت کابینت ممبران سفید طلایی ؟

2019-05-20 0 دیدگاه کابینت,

چرا ممبران سفید؟

با یک جستجو در سطح حرفه کابینت سازان و همچنین اینترنت و میان گپ و گفت افراد، به راحتی این نکته مشخص می گردد که از بین رنگ های مختلف یک کابینت، رنگ کابینت ممبران سفید طلایی یا سفید صدفی بیشتر از بقیه رنگ ها؛ محبوبیت و خواهان دارد. به نظر شما دلیلش چیه؟

کابینت ممبران سفید طلایی
کابینت ممبران سفید طلایی

پشت صحنه انتخاب رنگ ها!

بگذارید ابتدا کلا پشت صحنه انتخاب رنگ در سطح جهانی را بررسی کنیم ببینیم فرآیند انتخاب رنگ سال چگونه است و از چه عواملی تاثیر می گیرد، بعد راحت تر می شود به دلیل انتخاب رنگ ما ایرانی ها در این رابطه پی برد.

دلیل انتخاب رنگ سال
دلیل انتخاب رنگ سال

رنگ سال همه ساله توسط شرکت پانتون معرفی می شود. این شرکت از سال 2000 بصورت تخصصی هر ساله رنگ سال را معرفی می نماید. موسسه رنگ پانتون فعالیت خود را برای انتخاب رنگ سال از فصل بهار آغاز می‌کند.

آن‌ها به دنبال الگوها و رنگ‌های تاثیرگذار در زندگی روزمره انسان می‌گردند؛ سیاست، وضعیت جهانی و ناآرامی‌های دنیا را مورد بررسی قرار می‌دهند و در کل روند انتخاب رنگ سال توسط این شرکت 9 ماه طول می‌کشد.

فرآیند انتخاب رنگ شرکت پانتون
فرآیند انتخاب رنگ شرکت پانتون

به گفته این موسسه؛ رنگ سال تصویری است از آنچه در فرهنگ و سیاست دنیا رخ می‌دهد. آن‌ها بر این باورند که رنگ سال بهترین گزینه برای نشان دادن روح زمانه (zeitgeist) است؛ روح زمانه به معنی روش و نوع تفکر، احساسات و باورهایی که مردم سراسر جهان را طی دوره‌های خاص تحت تاثیر قرار می‌دهند.

روح زمانه
روح زمانه

همانطور که می بینیم مسئله انتخاب رنگ، یک مسئله کاملا روانشناختی است که براساس و متاثر از عوامل روانشناختی اتفاق می افتد.

عوامل انتخاب رنگ
عوامل انتخاب رنگ

بنا به مثال بالا؛ دلایل روانشناختی نوع تمایل به رنگ در ایران، به طور کل متاثر از عواملی همچون موارد زیر می باشد:

بیشتر بخوانید:  لیست قیمت کابینت ممبران!

سبک دکوراسیون برخی منازل(کلاسیک و رومی): در سبک کلاسیک جزئیات فراوانی بکار می رود.

سبک کلاسیک
سبک کلاسیک

نمادگرایی ثروت: رنگ طلایی استفاده شده در این نوع کابینت یادآور ثروت و زیورآلات است.

نمادگرایی ثروت
نمادگرایی ثروت

تمایل به کارهای پرجزئیات: سبک کلاسیک عملا با جزئیات فراوان گره خورده است و رنگ سفید طلایی به مکملی برای این سبک تبدیل شده است.

تمایل به جزئیات فراوان
تمایل به جزئیات فراوان

بزرگ جلوه دادن فضا: رنگ روشن برای آشپزخانه های با متراژ پایین گزینه ی مناسبی برای بزرگ تر جلوه دادن فضا می باشد.

بزرگ جلوه دادن فضا
بزرگ جلوه دادن فضا

مزیت رنگ سفید نسبت به بقیه رنگ ها

در پایان مزیت این رنگ نسبت به رنگ های تیره را توضیح می دهیم. در مورد نحوه انتخاب رنگ در مقاله «راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت ممبران»؛ عوامل موثر بر انتخاب صحیح رنگ و همخوانی با دکوراسیون داخلی منزل توضیح داده شد. تنها به این نکته بسنده می کنیم که در حالت کلی؛ رنگ سفید و روشن برای بزرگ جلوه دادن فضای آشپزخانه مناسب است.

مزیت رنگ سفید
مزیت رنگ سفید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.